Ubezpieczenie OC dot. praktyk w roku akademickim 2018/2019

Zgodnie z Porozumieniami dotyczącymi realizacji praktyk zawodowych i wakacyjnych zawieranymi przez Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego z jednostkami zewnętrznymi, studenci są zobowiązani są do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialność cywilnej (OC) zawieranego indywidualnie lub za pośrednictwem uczelni. W celu zapewnienia sprawnej realizacji praktyki zaleca się zawieranie ubezpieczenia OC studenta kierunków medycznych w ramach portalu polisa.med.pl. Studenci mają możliwość indywidualnego zawarcia ubezpieczenia logując się na stronie https://polisa.med.pl/ump  lub za pośrednictwem właściwego dziekanatu.

Zakres przedmiotowego ubezpieczenia jest szerszy niż szkody rzeczowe wyrządzone podczas praktyk studenckich i swoim zakresem obejmuje cały świat.

Ubezpieczenie swoim zakresem obejmuje m.in.

- szkody wyrządzone podczas odbywania praktyk studenckich

- szkody w mieniu szpitala/przychodni wyrządzone przez studenta, o ile będą one

następstwem czynności medycznych

- szkody wynikłe z czynności udzielania pierwszej pomocy